Leonardo Hotel Munich City Olympiapark

ex. Aparthotel Muenchen/Best Western Aparthotel Muenchen
Μόναχο, Γερμανία View on map
8.2 Πολύ καλό Βασισμένο σε 8324 σχόλια
Από US$ 132 US$ 112 ανά νύχτα
Όφελος 15%
Άφιξη
26 Σεπ 2026
Αναχώρηση
27 Σεπ 2026
Επισκέπτες
2 επισκέπτες

Ενήλικες:

2

Παιδιά:

0
  • Δωρεάν ακύρωση
    σε πολλά δωμάτια
  • Χωρίς έξοδα κράτησης
    Πληρωμή στο ξενοδοχείο
  • Ασφαλής κράτηση
    Τα δεδομένα σας είναι ασφαλή
  • Εγγύηση καλύτερης τιμής
    Βρήκατε καλύτερη τιμή;

Γιατί οι επισκέπτες επιλέγουν το Leonardo Hotel Munich City Olympiapark

  • Ολυμπιακό Πάρκο
    5 λεπτά με τα πόδια
  • Πρωινό μπουφέ
    Εκτεταμένη ποικιλία
  • Στάθμευση
    15€/ημέρα, υπόγειο γκαράζ
  • Φόρτιση EV
    Δύο σταθμοί στο χώρο
  • Επαγγελματικό κέντρο
    Δωρεάν χρήση
  • Χώρος τζόκινγκ
    Διαδρομές γύρω από το πάρκο

Επισκόπηση

Το πολυτελές Leonardo Hotel Munich City Olympiapark 4 αστέρων βρίσκεται σε εκλεκτή τοποθεσία και παρέχει εύκολη πρόσβαση στη Βικτουάλιενμαρκτ σε απόσταση 3 χλμ. Τα κυριότερα σημεία αυτού του μπουτίκ ξενοδοχείου περιλαμβάνουν εστιατόριο αλακάρτ, μπιστρό και Wi-Fi στους κοινόχρηστους χώρους.

Ο Ναός Αγίου Μιχαήλ απέχει 10 λεπτά με αυτοκίνητο από αυτό το πολυτελές ξενοδοχείο, ενώ η στάση του λεωφορείου Leonrodplatz είναι σε απόσταση 250 μέτρων. Μην παραλείψετε να επισκεφθείτε τον Ολυμπιακό Πύργο, περίπου 15 λεπτά με αυτοκίνητο από το Leonardo Hotel Munich City Olympiapark. Το κατάλυμα σας επιτρέπει να απολαύσετε τέτοια φυσικά αξιοθέατα όπως Klosterteich, σε απόσταση 650 μέτρων. Pathos Transport Theater βρίσκεται επίσης στην περιοχή 6 λεπτά με τα πόδια από αυτό το ξενοδοχείο. Το Leonardo Hotel Munich City Olympiapark απέχει σχεδόν 2 χλμ. απόσταση από τον σιδηροδρομικό σταθμό Κεντρικός Μονάχου, και το Sea Life Aquarium München βρίσκεται σε απόσταση 2 χλμ.

Τα υποαλλεργικά δωμάτια διαθέτουν χώρος αποθήκευσης και είναι εξοπλισμένα με δωρεάν ασύρματο internet και τηλεόραση επίπεδης οθόνης με δορυφορικά κανάλια, καθώς και με ρυθμιζόμενος κλιματισμός. Εξοπλισμένα με παράθυρα με ηχομόνωση, τα δωμάτια διαθέτουν επίσης μίνι μπαρ-ψυγείο. Οι πελάτες έχουν πρόσβαση σε ξεχωριστή τουαλέτα και ντους, καθώς και στεγνωτήρας μαλλιών και μεγάλες πετσέτες μπάνιου.

Το Leonardo Hotel Munich City Olympiapark προσφέρει καθημερινά μπουφέ πρωινού. Οι πελάτες μπορούν να απολαύσουν πιάτα διεθνούς κουζίνας στο εστιατόριο Foods του ξενοδοχείου.

  • Άφιξη
    από 15:00 έως 23:59
  • Αναχώρηση
    έως 12:00
  • Κατηγορία ξενοδοχείου
    4 αστέρων
Leonardo Hotel Munich City Olympiapark
Οι συμβουλές μας

Πρέπει να κάνετε κράτηση στο Leonardo Hotel Munich City Olympiapark;

Ιδανικό για εσάς αν
  • Θέλετε ένα εστιατόριο εντός του ξενοδοχείου - το FOODS σερβίρει βαυαρικές και διεθνείς γεύσεις για μεσημεριανό και βραδινό.
  • Χρειάζεστε εύκολη πρόσβαση στα μέσα μαζικής μεταφοράς - το τραμ Leonrodplatz απέχει 200 μέτρα και σας πάει στο κεντρικό σταθμό σε 7 λεπτά.
  • Θέλετε χώρο για άσκηση - το ξενοδοχείο διαθέτει γυμναστήριο, κέντρο φίτνες και ειδικό χώρο για τζόκινγκ.
Ίσως να το προσπεράσετε αν
  • Προτιμάτε ιδιωτικό πάρκινγκ χωρίς επιπλέον χρέωση - το υπόγειο γκαράζ κοστίζει 15 ευρώ τη μέρα.
  • Θέλετε ένα ξενοδοχείο στο κέντρο της πόλης - το κατάλυμα απέχει 25 λεπτά με τα πόδια από το κέντρο του Μονάχου.
Ιδανικό για
  • Πρωινό μπουφέ με βαθμολογία 8.7 από πρόσφατους επισκέπτες

Παροχές του Leonardo Hotel Munich City Olympiapark

Γενικά
  • Απαγορεύεται το κάπνισμα σε όλους τους χώρους
  • Wi-Fi
  • Χώρος στάθμευσης
  • Χρηματοκιβώτιο
  • 24ωρη υποδοχή
  • Επιτρέπονται κατοικίδια
  • Ασφάλεια
  • Αποθήκευση αποσκευών
  • Δωμάτιο με θυρίδες
  • Υποαλλεργικά δωμάτια
  • Ανελκυστήρας
  • Ανιχνευτές καπνού
  • Σταθμός φόρτισης ηλεκτρικών οχημάτων
  • Πυροσβεστήρες
  • Κάρτα-κλειδί
Γεύματα
  • Βραστήρας
  • Πρωινό στο δωμάτιο
  • Μπαρ/ Lounge
  • Συσκευασμένα μεσημεριανά γεύματα
  • Ειδικά διαιτητικά μενού
Αθλήματα και Αναψυχή
  • Ποδηλασία
Leonardo Hotel Munich City Olympiapark Υπηρεσίες επισκεπτών
  • Υπηρεσία δωματίου
  • Πλύσιμο ρούχων
  • Στεγνοκαθαριστήριο
  • Υπηρεσίες τουριστικού γραφείου
  • Ποτό καλωσορίσματος
  • Επαγγελματικό κέντρο
  • Φαξ/φωτοτυπικό
Ανέσεις δωματίου
  • Κλιματισμός
  • Θέρμανση
  • Μίνι μπαρ
  • Παράθυρα με ηχομόνωση
  • Καθιστικό
  • Υπηρεσία σιδερώματος
  • Δωρεάν προϊόντα περιποίησης
  • LCD TV
  • Ρολόι ξυπνητήρι ΑΜ/FM
  • Βρεφικές κούνιες
  • Παιδικός μπουφές
  • Δάπεδο με χαλί

Πολιτικές

Το Leonardo Hotel Munich City Olympiapark εφαρμόζει τους παρακάτω όρους σε όλες τις κρατήσεις.
Check-in / Check-out
Άφιξη
από 15:00 έως 23:59
Αναχώρηση
έως 12:00
Σημαντικές πληροφορίες
  • Παιδιά και επιπλέον κρεβάτια
  • Δεν παρέχονται παιδικά κρεβάτια στο δωμάτιο.

Ευχαριστούμε για την ανταπόκρισή σας

Ευχαριστώ για την εγγραφή

Κλείσιμο
Άφιξη
26 Σεπ 2026
Αναχώρηση
27 Σεπ 2026
Επισκέπτες
2 επισκέπτες

Ενήλικες:

2

Παιδιά:

0
Επιλέξτε τις ημερομηνίες
για να δείτε τις προσφορές